News
Enter

 

Iron Plus (100 tabletek)

Iron Plus (100 tabletek)

Iron Plus (100 tabletek)

Naturalne żelazo w formie chelatowej z witaminą C. „Śladowy pierwiastek”, który ma ogromny wpływ na produkcję krwinek czerwonych i hemoglobiny.

-12,00 zł

49,00 zł

Opis produktu

W jednej tabletce niemal 50% większa zawartość żelaza (14 mg) i mniej substancji dodatkowych! Łatwiejsze dawkowanie – mniejsza wielkość tabletki i lepsza przyswajalność!


Żelazo to składnik mineralny, należący do tzw. pierwiastków śladowych. Określenia „pierwiastki śladowe” lub „mikroelementy” oznaczają, że organizm potrzebuje ich w bardzo małych ilościach, a mimo to są one niezbędne dla zachowania zdrowia. Żelazo jest odpowiedzialne przede wszystkim za transport tlenu w organizmie, chociaż pełni również kilka innych, ważnych zadań.

Ogólna ilość żelaza w organizmie dorosłego człowieka wynosi od 3 do 5 gramów. Największe jego ilości znajdują się we krwi, a ściślej w hemoglobinie - barwniku krwinek czerwonych. Przenosi ona tlen z płuc do wszystkich komórek organizmu. Pozostała część żelaza wchodzi w skład ferrytyny, hemosyderyny, mioglobiny oraz różnych enzymów.

Żelazo pełni też inne funkcje w organizmie, m. in. wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, prawidłowych funkcji poznawczych, zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Jest także niezbędne w procesie podziału komórek. Żelazo najlepiej przyjmować w formie chelatowej. Chelatowanie to proces, podczas którego składniki mineralne stają się łatwiej przyswajane i wykorzystywane przez organizm. Iron Plus dodatkowo w swoim składzie zawiera witaminę C, która zwiększa przyswajanie żelaza oraz bioflawonoidy z cytrusów.


UWAGI!

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu.
Produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatów zawierających żelazo powinny skonsultować się z lekarzem!
W przypadku stosowania preparatu witaminowo-mineralnego, przyjmowanie dodatkowych ilości żelaza jest zalecane tylko w stanach niedoboru tego pierwiastka.
Wapń, fosforany, duże ilości błonnika, mocna herbata i kawa mogą utrudniać wchłanianie żelaza.
Produkt nie powinien być stosowany przez osoby z hemochromatozą.
 • Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

 • Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu.
 • Produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu.
 • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 • Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatów zawierających żelazo powinny skonsultować się z lekarzem!
 • W przypadku stosowania preparatu witaminowo-mineralnego, przyjmowanie dodatkowych ilości żelaza jest zalecane tylko w stanach niedoboru tego pierwiastka.Wapń, fosforany, duże ilości błonnika, mocna herbata i kawa mogą utrudniać wchłanianie żelaza.
 • Produkt nie powinien być stosowany przez osoby z hemochromatozą.8 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty CaliVita:


 • Bazując już na 20. letnich doświadczeniach naszych wybitnych specjalistów, oferujemy innowacyjne produkty spełniające najwyższe standardy jakości.
 • Surowce naturalne stanowią podstawę w procesie tworzenia nowoczesnych formuł suplementów diety CaliVita®.
 • Oprócz wykorzystywania najnowszych wyników badań naukowych przy opracowywaniu innowacyjnych składów, bazujemy również na wielowiekowej tradycji medycyny ludowej potwierdzającej m.in. skuteczność składników roślinnych stosowanych w naszych preparatach.
 • Zwracamy szczególną uwagę, by zawsze, gdy tylko to możliwe, stosować formy składników aktywnych o jak najlepszej przyswajalności oraz, by poszczególne składniki wywierały synergiczny efekt (wzajemnie wzmacniające działanie) na organizm.
 • Gwarantujemy 100% jakość naszych produktów.
 • Znakomita większość naszych produktów jest wytwarzana w USA, zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w przemyśle farmaceutycznym.
 • Produkcja podlega rygorystycznej kontroli jakości zgodnie z wymaganiami GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej). Wszystkie surowce i produkty są wolne od GMO, zanieczyszczeń, metali ciężkich, jak również spełniają odpowiednie wymogi mikrobiologiczne.
 • Produkty posiadają Certyfikaty FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), spełniają wymogi określone w przepisach Unii Europejskiej, jak również posiadają pozytywne odpowiedzi na powiadomienia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).


Jedna tabletka Iron Plus dostarcza tyle żelaza, co 110 g wątroby wołowej lub 1 kg chudej piersi z kurczaka!Dawkowanie:

1 tabletka dziennie po posiłku


Skład:

30
mg
Witamina C
14
mg
Żelazo
  10mg

Bioflawonoidy z zcytrusów
Komentarze

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Iron Plus (100 tabletek)

Iron Plus (100 tabletek)

Naturalne żelazo w formie chelatowej z witaminą C. „Śladowy pierwiastek”, który ma ogromny wpływ na produkcję krwinek czerwonych i hemoglobiny.

Napisz swoją recenzję