News
Enter

 

Odmładzanie

Napisany przez
Odmładzanie

 

 

 NIE KAŻ MI SIĘ STARZEĆ!... CZYLI NIEINWAZYJNE METODY REGENERUJĄCE ORGANIZM

 


Mając świadomość jak duże znaczenie dla naszego komfortu psychicznego ma nasz wygląd, każdy pragnie jak najdłużej zachować urodę,  smukłą sylwetkę,sprawność fizyczną, zdrowie i długowieczność.

 

Piękno i uroda wzbudzały zachwyt od czasów wielkich mocarstw starożytnych. Kult ludzkiego ciała stworzony w wyobraźni rzeźbiarzy i malarzy był niezwykle trudny do osiągnięcia przez "śmiertelnika".

 Jednak osiągnięcie ideału bóstwa oraz długowieczności wiąże się nieuchronnie z podleganiem procesom starzenia.

Dzieje się tak dlatego, że starzenie, to naturalne zmiany jakim z upływem czasu podlega organizm człowieka. To, jak prezentujesz się pod względem samopoczucia, wyglądu i sprawności zależy od czynników, według których przebiegają procesy życiowe w komórkach i tkankach. Zmiany zachodzące w nich z wiekiem mają kilka charakterystycznych cech:

 

  • zmniejsza się zawartość wody w tkankach
  • tempo przemiany materii stopniowo maleje
  • występują zaburzenia hormonalne
  • zmniejsza się sprężystość i napięcie skóry oraz mięśni
  • nasilają się objawy miażdżycy, osteoporozy i innych chorób degeneracyjnych
  • obniża się ogólny poziom koenzymu, enzymów, białek, hemoglobiny, mikroelementów i witamin
  • pojawiają się zmiany i zwyrodnienia narządów ruchu i komórek nerwowych

 

 

Powyższe punkty wystarczą, aby zorientować się, że jeżeli nie spowolnimy procesu starzenia, zmiany nie będą zmierzały w dobrym kierunku i w pewnym momencie nastąpi kryzys.

Gdy nadejdzie, dostrzeżemy wyraźnie, że nasze problemy, to nie następstwo zmęczenia, stresu, czy choroby, lecz starość.

 

 

 Od Ciebie zależy, czy proces starzenia będzie następował w bardzo szybkim tempie, czy też cofniesz swój zegar biologiczny i przeżyjesz kilkadziesiąt lat więcej, nie odczuwając tak naprawdę dokuczliwych objawów,  przed czym uchronić Cię może przestrzeganie zaleceń polecanych na tej stronie.

 

 

NAJBARDZIEJ BEZPIECZNĄ, BO NIEINWAZYJNĄ METODĄ ZAPOBIEGANIA STARZENIU SIĘ ORGANIZMU JEST  PROGRAM ANTYOKSYDACYJNY

 

     Już po 30 roku życia można zauważyć pierwsze oznaki starzenia. Przyczynę można upatrywać w zwolnionym procesie przemiany materii oraz spowolnieniu regeneracji komórek . Przyczynami zewnętrznymi jest zapewne zanieczyszczone środowisko, dym tytoniowy, kawa, alkohol, wysoko przetworzone żywienie a nade wszystko stres. Czynniki te stają się powodem powstawania tzw. wolnych rodników     w organizmie, które  przyczyniają się do przyśpieszenia procesu starzenia, powstawania groźnych chorób cywilizacyjnych i powolnej degeneracji organizmu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

 Wolne rodniki tlenowe są cząsteczkami organicznych związków pozbawionymi jednego elektronu . Dążą więc za wszelką cenę, by wyrwać elektron z cząsteczek związków znajdujących się w innych tkankach, aby uzupełnić swój brakujący elektron. Wchodząc w reakcje z pierwszą zdrową cząsteczką, zabierają potrzebny im elektron. Powoduje to uszkodzenia białek, tłuszczów i kwasów nukleinowych zdrowych komórek. Badania dowodzą, że wolne rodniki mogą być przyczyną ponad 50 schorzeń, które wraz z rozwojem cywilizacji występują coraz częściej jak np. nowotwory, alergia, astma, cukrzyca, choroba Alzheimera, miażdżyca naczyń, a w konsekwencji udar lub zawał serca. Dowiedziono, że przyczyniają się również do przyspieszonego procesu starzenia biologicznego organizmu.


     Wolne rodniki powstają podczas procesów fizjologicznych w organizmie. Jednak są okoliczności, które sprzyjają powstawaniu nadmiernej ilości wolnych rodników. Szczególnie sprzyjają temu niedotlenienie organizmu (spadek ilości tlenu w powietrzu), promienie ultrafioletowe, palenie papierosów, leki, substancje chemiczne, stres , stany zapalne organizmu, spaliny samochodowe oraz wiele innych. Sposobem na wolne rodniki jest m.in. szybkie dostarczenie im brakującego elektronu. Antidotum przewidzianym przez naturę są tzw. antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze. Najważniejsze z nich to koenzymQ10, witaminy C, E, beta-karoten cynk i selen. Ich elektrony oddane wolnym rodnikom tlenowym są łatwym łupem, toteż antyoksydanty chronią organizm przed dokonaniem uszkodzeń w zdrowych komórkach przez wolne rodniki.


     Gdy wolne rodniki wchłoną brakujące im elektrony, staną się nieszkodliwe.
Podawanie antyoksydantów przypomina otwarcie parasola, gdy pada deszcz. Nie możemy powstrzymać opadów, lecz możemy przy pomocy parasola ochronić się przed przemoczeniem. Nie możemy powstrzymać wytwarzania nadmiernej ilości wolnych rodników powstających w naszym organizmie, lecz możemy bronić się przed skutkami ich destrukcyjnych działań. Takim parasolem ochronnym chroniącym nas jest przed nadmierną ilością wolnych rodników tlenowych, są właśnie antyoksydanty, które dostarczymy do naszego organizmu.


 

Teoria wolnych rodników jest najbardziej spójną z teorii starzenia się organizmu. Łączy  i uzupełnia wszystkie inne. Dlatego też stosowanie terapii antyoksydacyjnej, neutralizującej działanie wolnych rodników, ma w pełni uzasadnienie naukowe.

 

  Jeżeli chcemy wyglądać młodo a równocześnie nie chorować, musimy pamiętać o szerokiej gamie antyoksydantów czyli przeciwutleniaczy, które przeciwdziałają niszczycielskiemu działaniu wolnych rodników.

 

Zalecane produkty zawierające bogaty skład antyoksydantów:

 

Acai

Polinezjan Noni

Super Coenzym Q 10

Xanto Plus

Witamina C

Beta Caroten

Witamina E 

 

 

Produktem, który w szczególny sposób pozwoli zatroszczyć się o piękny wygląd Twoich włosów, skóry oraz paznokci jest suplement Beauty Formuła (sprawdź skład)

 

Urodę i smukłą sylwetkę zachowasz bez wyrzeczeń z produktem Slim Formuła (sprawdź)

 

 


 

Zostaw komentarz

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Nie publikowane)
   Strona www: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz: