News
Enter

 

Detoksykacja organizmu bez uzależnienia, fanaberia czy konieczność?

Napisany przez
Detoksykacja organizmu bez uzależnienia, fanaberia czy konieczność?

Współczesny styl naszego życia nie sprzyja dobremu i zdrowemu funkcjonowaniu. Pośpiech oraz stres odbijają się na naszym zdrowiu, a brak czasu oraz złe nawyki żywieniowe dodatkowo pogarszają sytuację, obciążają układ pokarmowy, a szkodliwe substancje zalegając na ściankach jelit, przedostają się do krwioobiegu i atakują poszczególne organy. Drugą kategorią niebezpieczeństw są mikroorganizmy i pasożyty, które często rozwijają się w naszym organizmie i zaburzają jego prawidłowe funkcjonowanie. Utrzymanie takiego stanu rzeczy grozi nie tylko pogorszonym samopoczuciem, ale również groźnymi chorobami, w tym również nowotworowymi. Oczyszczanie „od środka”, czyli detoksykacja organizmu jest więc niezbędnym, koniecznym elementem zdrowego stylu życia, a nie jedynie pomysłem na wiosenną regenerację.Owoce dobre na detoks

Dlaczego nie jesteśmy bezpieczni?

Nasze środowisko pełne jest zanieczyszczeń, np. spalinami samochodowymi czy przemysłowymi. Nawet przedmioty codziennego użytku – garnki do gotowania, detergenty, folia aluminiowa, antyperspiranty czy pasty do zębów zawierają toksyczne metale takie jak glin, rtęć, ołów czy kadm. Niemal wszystkie nie ekologiczne uprawy spryskuje się środkami przyspieszającymi dojrzewanie owoców albo chroniącymi przed chorobami pestycydami – herbicydami, insektycydami, nawozami azotowymi. Producenci żywności dosłownie prześcigają się w uatrakcyjnianiu produktów dodając konserwanty, stabilizatory i wzmacniacze smaku, sztuczne barwniki czy aromaty. Powszechne nadużywanie leków wpływa bardzo niekorzystnie na równowagę biologiczną flory jelit i prowadzi do dysbiozy. Niezdrowa dieta bogata w cukier, słodycze i produkty z białej mąki, a także stosowanie antybiotyków oraz wysoki poziom stresu sprzyjają dodatkowo rozwojowi mikroorganizmów, grzybów, drożdży i pasożytów, których toksyny zaburzają prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, szczególnie systemu immunologicznego, nerwowego i hormonalnego. Wszystko to upośledza prawidłowe funkcjonowanie organizmu i wtórnie zmniejsza jego zdolność do samooczyszczania.Oczyszczające własciwości natury

Objawy i dolegliwości…

Toksyny i mikroorganizmy, a także pasożyty i grzyby spotykamy na każdym kroku i to one są odpowiedzialne za większość chorób i schorzeń w organizmie człowieka. Do najczęściej wymienianych objawów zanieczyszczenia organizmu toksynami zalicza się: bóle głowy, uczucie zmęczenia, dolegliwości ze strony błon śluzowych, objawy alergiczne, nadwrażliwość, zespół przewlekłego zmęczenia. Zaburzenia ze strony układu trawienia, problemy jelitowe, powolny metabolizm, cellulitis, worki i sińce pod oczami, zgaga, nieprzyjemny oddech to także skutek nadmiaru toksyn. Podobnie problemy ze skórą, zmatowiałe i łamliwe włosy, słabe paznokcie, zmęczone oczy i spierzchnięte usta, brak koncentracji, bezsenność, powracające migreny, problemy z menstruacją, otyłość, stany zapalne jelit czy stawów. Czas na odnowę i regenerację – samochód poddajemy regularnym przeglądom, więc czy nasz organizm jest mniej wart?

Profilaktyka i detoksykacja organizmu…

Idealną bronią w walce z toksynami oraz pasożytami jest regularne oczyszczanie organizmu. Dzisiaj można znaleźć mnóstwo sposobów na przeprowadzenie tak zwanej detoksykacji, ale należy wiedzieć, że niewłaściwie przeprowadzany proces detoksykacji może jeszcze bardziej pogorszyć stan naszego zdrowia. Prawidłowy detox polega na zastosowaniu odpowiedniej diety, aktywności fizycznej oraz specjalnej kuracji detoksykacyjnej wspomaganej suplementami diety.Oczyszczony organizm lepiej pracuje

Oczyszczanie i odtruwanie organizmu to wprowadzenie zmian w sposobie odżywiania i stylu życia. Priorytetem powinno być unikanie przetworzonej żywności i cukru oraz używek: kawy, alkoholu, tytoniu i leków. Trzeba również ograniczyć spożywanie soli, ostrych przypraw oraz napojów gazowanych. Ważne jest unikanie potraw smażonych i produktów przetworzonych, odpowiednia obróbka termiczna – gotowanie na parze, blanszowanie, gotowanie w małej ilości wody i pieczenie. Takie postępowanie zdecydowanie minimalizuje obciążenia toksynami. Kolejne kroki w procesie detoksykacyjnym to picie odpowiednich ilości czystej i niegazowanej wody. Należy przestrzegać zalecanej dziennej dawki, czyli ok. 1,5 litra. Ważne jest także zwiększenie ilości błonnika poprzez wprowadzenie do diety większych ilości owoców i warzyw oraz stosowanie odpowiednich suplementów diety (np. błonnik kaktusa Nopal), który wspomaga proces oczyszczania jelita grubego oraz wzmaga funkcje oczyszczania całego organizmu.

Oczyszczanie organizmu powinno być wspierane suplementami diety, które równocześnie dbają o wątrobę i pozwalają jej spełniać swoje funkcje, w tym właśnie usuwanie i neutralizacja. Trzeba pamiętać o uzupełnianiu niedoboru witamin i soli mineralnych, pomocne w oczyszczaniu wątroby są także substancje biologicznie aktywne, m.in. witamina C, L-arginina, L-cysteina, L-ornityna, selen, cholina, chrom i in. (Liver Aid, witamina C 1000 Plus).

Kobieta oczyszczona

Oczyszczanie warto także wspomóc od wewnątrz. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie ziołowych preparatów – opartych na naturalnych składnikach wspomagających oczyszczanie i przemianę materii. Hitem wśród naturalnych wspomagaczy są algi chlorella i pokrzywa oraz orzech czarny, czosnek, nasiona grejpfruta, komosa piżmowa olejek goździkowy – te składniki możemy znaleźć np. w suplemencie ParaProtex. W detoksykacji pomagają też zioła moczopędne i oczyszczające jak mniszek lekarski, łopian czy skrzyp polny. Warto wspomóc kurację oczyszczania wysiłkiem fizycznym oraz sauną, kąpielami w solankach lub glinkach oraz maseczkami, które pomagają usuwać toksyny przez skórę. Dodatkowym efektem jest poprawa wyglądu i samopoczucia. Detoks pochłania dużo energii, dlatego bardzo ważne jest również zapewnienie mu nocnej regeneracji – najlepiej 8 godzin dziennie oraz wyciszenia i relaksu.

Regularne przeprowadzanie oczyszczanie organizmu pozwala na dłużej cieszyć się wzorowym zdrowiem. Istotne jest jednak, aby było ono przeprowadzane w sposób racjonalny oraz wsparte właściwymi preparatami. Prawidłowa detoksykacja opóźnia także procesy starzenia i hamuje rozwój groźnych chorób. Uwolnienie organizmu z toksyn zmniejsza także objawy zmęczenia,  pozytywnie wpływa na odporność, poprawia stan skóry, włosów i paznokci. Jest także idealnym wstępem do diety odchudzającej  i dobrym pomysłem na zmianę nawyków żywieniowych.

W eliminacji szkodliwych substancji, toksyn pomogą nam naturalne preparaty zawierające składniki wspomagające oczyszczanie organizmu, takie jak:  ParaProtex, AC-Zymes i Nopalin.

Zostaw komentarz

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Nie publikowane)
   Strona www: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz: