News
Enter

 

Zestaw - Ukojenie dla Nerwów i Stresu

Zestaw - Ukojenie dla Nerwów i Stresu

Zestaw - Ukojenie dla Nerwów i Stresu

Twoja tarcza obronna przed stresem i ukojenie nerwów!

-52,00 zł

209,00 zł

Obniżka!

Opis produktu

Stres w pracy, w szkole. Kłopoty finansowe, rodzinne, zdrowotne. Oznaki wyczerpania. 

Stres objawia się przede wszystkim: pobudzeniem emocjonalnym, rozregulowaniem ciśnienia krwi, wzrostem stężenia glukozy we krwi, przyspieszoną akcją serca, przyspieszonym oddechem, suchością w ustach, poceniem się, jąkaniem.


Stres, który nie zostaje opanowany, może wywołać negatywne skutki zdrowotne. 

Za powstawanie stresu odpowiedzialne są stresory, czyli bodźce wywołujące reakcję zachwiania równowagi. Stresory inaczej określa się mianem bodźców awersyjnych.

 

Podział stresorów:

-chronobiologiczne – rytm dobowy, przekraczanie stref czasowych; 
-fizyczne – klimat, hałas, oświetlenie, promieniowanie; 
-psychiczne – przeciążenie, przeszkody, konflikty, zagrożenia, deprywacje: rozłąka, utrata bliskiej osoby;
-socjologiczne – relacje interpersonalne.


Natężenie stresu, czyli poziom zachwiania równowagi wewnętrznej określa się za pomocą kwestionariusza Social Readjustment Rating Scale. Twórcy tej skali nasilenia stresu ustalili punktację dotyczącą silnie stresujących sytuacji. Po zsumowaniu wszystkich punktów według poniższego wzoru, uzyskuje się prawdopodobieństwo wystąpienia choroby wynikającej z dużego stresu – np. choroby psychiczne, zaburzenia wydolności organizmu, zawał serca itd.


Zestaw STRES zawiera 2 naturalne produkty:

1. Stress Management - witaminy z grupy B, które bezpośrednio wpływają na poziom stresu; ich uzupełnienie zdecydowanie poprawia witalność. Stress Management to przede wszystkim witaminy z grupy B: B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, na które wzrasta zapotrzebowanie w sytuacjach stresu, napięcia i wysiłku umysłowo-fizycznego. Obecność choliny i inozytolu powoduje szybsze przekazywanie impulsów nerwowych, co zwiększa koncentrację i tempo reakcji. Polecany osobom, których tempo życia jest większe, narażonym na stres i długotrwałe napięcie, cierpiącym z powodu doraźnych skurczów mięśni i drżenia powiek


Dawkowanie:
1 -2 tabletki dziennie po posiłku

Skład:
100mgCholina
100mgInozytol
60mgWitamina C
15mgNiacyna
13.5mgMagnez
5mgKwas pantotenowy
2mgWitamina B6
1.8mgRyboflawina (Witamina B2)
1.3mgTiamina (Witamina B1)
100µgFoliany
2µgWitamina B12

 

2. Rhodiolin - numer 1 w odzyskiwaniu dobrego samopoczucia -  adaptogenny różeniec górski (Rhodiola rosea). Rhodiolin pozwala odzyskać siłę i energię, redukuje zmęczenie, podnosi kondycję fizyczną i umysłową, koi nerwy oraz poprawia chęć do życia. Wspaniale wpływa na witalność i jest niezastąpiony w chwilach kryzysu.


 Sposób użycia: 1 do 3 razy dziennie - 1 kapsułekę między posiłkami lub według zaleceń lekarza

 Skład: 

Rożeniec górski - 100 mg 
Cynk - 5 mg


Mechanizm stresu: Bodźce, będące przyczyną stresu (stresory), docierają do mózgu, a konkretniej do przysadki mózgowej. Przysadka z kolei wydziela do krwi hormon (acetylocholinę) pobudzający nadnercza do wydzielania tzw. „hormonów stresu" „hormonów walki i ucieczki" adrenaliny i noradrenaliny. Zwiększone ilości tych hormonów powodują wzrost ciśnienia krwi, przyspieszenie pracy serca, uwolnienie do krwi dużej ilości glukozy, cholesterolu i kwasów tłuszczowych. Jest to stan podwyższonej gotowości organizmu. We krwi znajdują się większe niż zwykle ilości substancji energetycznych. Zwiększa się także praca układu krążenia. Ten stan nie jest jednak korzystny na „dłuższą metę". Ciągłe wydzielanie hormonów i produkcja substancji silnie odżywczych powoduje wyczerpanie organizmu, spadek odporności i zaburzenia funkcjonowania narządów wewnętrznych.

Komentarze

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Zestaw - Ukojenie dla Nerwów i Stresu

Zestaw - Ukojenie dla Nerwów i Stresu

Twoja tarcza obronna przed stresem i ukojenie nerwów!

Napisz swoją recenzję