News
Enter

 

GREEN CARE (240 tabletek)

GREEN CARE   (240 tabletek)

GREEN CARE (240 tabletek)

Lucerna siewna - Alfalfa  – „wielki uzdrowiciel”. Z nim wygrasz z wrzodami, zgagą, refluksem i innymi problemami trawiennymi.

-24,00 zł

96,00 zł

Opis produktu

Angielska nazwa lucerny - alfalfa - to słowo pochodzenia arabskiego. Znaczy ojciec i prawdopodobnie ma związek z jej nadzwyczajnym działaniem wzmacniającym.


W medycynie ludowej od dawna wykorzystywano właściwości lucerny (Medicago sativa). Obecnie badania naukowe potwierdzają, że części lucerny znajdujące się nad ziemią, a zwłaszcza jej liście, zawierają znaczne ilości beta karotenu, witamin B, C, D, E i K oraz soli mineralnych: potasu, żelaza, wapnia i fosforu. Te dwa ostatnie składniki są bardzo pożyteczne dla kości i zębów rozwijającego się organizmu. Dzięki wysokiej zawartości chlorofilu - jednego z czterech znanych w przyrodzie najsilniejszych fitozwiązków przeciwnowotworowych, lucerna ma także działanie odtruwające i znakomicie działające na układ trawienia: jelita, odbyt, żołądek i przełyk.


Z sukcesem można ją stosować przy ostrych i przewlekłych zaburzeniach trawienia. Pomaga we  wzdęciach, wrzodach, Helicobacter pylori i braku apetytu. Alkalizujące właściwości lucerny wykorzystuje się przy wrzodach trawiennych powstających w miejscach, w których błona śluzowa traci odporność na trawiące działanie kwasów żołądkowych (w przełyku, żołądku lub w jelicie). Działanie to wspiera węglan magnezu, często dodawany do nowoczesnych preparatów. Lucerna zawiera też substancje przeciwgrzybicze - korzystne przy drożdżakach (candida), dlatego wzmacnia działanie bakterii Acidophilus - prawidłowej mikroflory jelit. Lucerna jest dobrym, naturalnym środkiem przeczyszczającym, moczopędnym i obniżającym gorączkę. Poznano również jej znakomite działanie przy powiększeniu tarczycy (wole). Lucerna wspomaga wchłanianie i przyswajanie węglowodanów, białka, wapnia, żelaza i innych pierwiastków śladowych.


Wykazuje szczególnie korzystne działanie na seniorów. Zwiększa siłę życiową, wydolność fizyczną, zapewnia lepszy sen. Lucerna  działa pozytywnie w ostrym i przewlekłym zapaleniu pęcherza moczowego lub prostaty, zmniejsza też bóle reumatyczne i wspomaga laktację (wydzielanie mleka). Swoje działanie rozwija powoli, ale jest ono gruntowne. Osobom, które często miewają krwotoki z nosa, może pomóc witamina K, zawarta w wyciągu z lucerny. Długo trwająca biegunka może być jednym z objawów niedoboru witaminy K.


Lucerna zawiera witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, które akumulują się w organizmie. Dlatego też zaleca się, aby po okresie 2-3 miesięcy zrobić miesięczną przerwę w stosowaniu produktu.


Wskazania:

- wrzody żołądka i dwunastnicy, 
- gazy i wzdęcia, 
- zaparcia, 
- choroby jelit, 
- pasożyty jelit,
- choroby prostaty,

- zatrucia pokarmowe,

- zapalenie pęcherza moczowego i dróg moczowych,

- zgaga, refluks,

- odkwaszanie organizmu, wskazana w acidozie, zakwaszeniu,

- wskazana w kuracjach oczyszczających, przeciwgrzybiczych, przeciwpasozytniczych.

 

Dawkowanie:

4-8 tabletek dziennie między posiłkami (2 x 2 tabl., 3 x 2 tabl. lub 4 x 2 tabl.), w zależności od masy ciała i nasilenia dolegliwości, stosować przez 3 miesiące, po czym zrobić przerwę.

Zawartość:

240 tabletek

SKŁAD:

Sproszkowane liście lucerny siewnej (alfalfa) - 500.00 mg
Węglan magnezu - 100.00 mg

Komentarze

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

GREEN CARE   (240 tabletek)

GREEN CARE (240 tabletek)

Lucerna siewna - Alfalfa  – „wielki uzdrowiciel”. Z nim wygrasz z wrzodami, zgagą, refluksem i innymi problemami trawiennymi.

Napisz swoją recenzję