News
Enter

 

DIGESTIVE ENZYMES (100 tabletek)

DIGESTIVE ENZYMES   (100 tabletek)

DIGESTIVE ENZYMES (100 tabletek)

Enzymy zawarte w produkcie są niezbędne w procesie trawienia. Biorą udział w rozkładzie , uwalnianiu białek ,węglowodanów i tłuszczów oraz wchłanianiu witamin, soli mineralnych i aminokwasów.  

-29,00 zł

117,00 zł

Obniżka!

Opis produktu

Podstawowym warunkiem idealnego wykorzystania substancji odżywczych jest właściwy proces trawienia. Aktywne składniki produktu to substancje pochodzenia roślinnego oraz enzymy trawienne, które mogą korzystnie wpływać na prawidłowy przebieg procesów trawienia, a przy niedoborze soków żołądkowych – mogą być pomocne w przypadku kłopotów z trawieniem.

Procesy życiowe wymagają energii, którą czerpiemy m.in. z żywności. Enzymy trawienne odgrywają istotną rolę w przekształcaniu pokarmu w energię. Rozkładają go na proste składniki, czyniąc je gotowymi do wchłonięcia przez przewód pokarmowy.

 

Działanie enzymów trawiennych zawartych w Digestive Enzymes:

Pankreatyna (wyciąg z trzustki): zawiera enzymy odpowiedzialne za rozkład białek (proteaza), węglowodanów (amylaza) oraz tłuszczów (lipaza).

Pepsyna: jeden z podstawowych enzymów uczestniczących w procesie trawienia białek.

Papaina: otrzymywana z owoców papai. Uczestniczy w rozkładzie białek (szczególnie pochodzenia zwierzęcego). Papaina jest szczególnie korzystna dla osób, które posiadają niski poziom soków trawiennych oraz charakteryzują się słabą odpornością.

Proteaza:  to najważniejszy enzym odpowiedzialny za rozpad białek.

Bromelaina: enzym otrzymywany z ananasa, ułatwia trawienie białek oraz przyswajanie składników trawiennych.

Diastaza: zwana amylazą, rozkłada skrobię i inne węglowodany złożone w czasie trawienia.

Dodatkowe składniki roślinne - kurkuma i nasiona kopru wspomagają procesy trawienia, chronią wątrobę oraz zapobiegają wzdęciom i alergii.

 

Z wiekiem nawet u zdrowych osób zmniejsza się ilość wytwarzanych enzymów, co pogarsza jakość trawienia oraz może być przyczyną nieprzyjemnych objawów, towarzyszących temu stanowi. U niektórych osób taka sytuacja często występuje bez względu na wiek. Inną przyczyną niedoboru enzymów mogą być niewłaściwe nawyki żywieniowe, spożywanie potraw mrożonych oraz poddawanych obróbce termicznej, pasteryzowanych lub przyrządzanych w mikrofalówce. W każdym z tych przypadków warto wspomóc prawidłowy proces trawienia poprzez zastosowanie enzymów trawiennych w postaci suplementów diety.

Enzymy są konieczne w procesie trawienia. Biorą udział w rozkładzie , uwalnianiu oraz wchłanianiu wartościowych witamin, soli mineralnych i aminokwasów. Dzięki temu utrzymują w dobrym stanie organizm. Każdy enzym działa na konkretny rodzaj pokarmu i nie może zostać zastąpiony innym. Enzymy to delikatne związki, które łatwo  ulegają zniszczeniu pod wpływem wysokich temperatur, wilgoci, utlenienia, napromieniowania i związków syntetycznych. Na te czynniki enzymy narażone są podczas gotowania, puszkowania, rafinowania, konserwowania syntetycznymi składnikami chemicznymi i podczas pasteryzowania artykułów żywnościowych. W temperaturze wyższej niż 50-55 st.C enzymy ulegają zniszczeniu.    Enzymy   pobudzają prawidłową przemianę materii, wspomagają odtruwanie  i oczyszczanie organizmu z toksyn, cholesterolu, trójglicerydów i tkanki  tłuszczowej,  a  także zapobiegają chorobom cywilizacyjnym oraz otyłości.

Prawidłowe trawienie, jako część procesu metabolicznego, odgrywa podwójną rolę. Z jednej strony, rozkłada złożone substancje pokarmowe: węglowodany, tłuszcze i białka do związków prostych, aby w ten sposób mogły zostać wchłonięte i następnie wykorzystane do rozwoju organizmu oraz produkcji energii.  Z drugiej strony, będąc częścią systemu obrony, z pomocą kwasu solnego zabija zarazki i jednocześnie, uniemożliwiając wchłanianie cząsteczek charakterystycznych dla dostarczanych z pożywieniem roślin (pleśni) lub zwierząt, zapobiega reakcjom alergicznym.

Zaburzenia trawienia nie są tylko problemem osób starszych. Mogą pojawić się w każdym okresie życia, spowodowane predyspozycjami osobniczymi. Mogą być przyczyną często występujących nieprzyjemnych objawów, a z czasem mogą doprowadzić do poważnych chorób. W początkowym okresie pojawiają się częste wzdęcia, świadczące o nadmiernej ilości gazów w przewodzie pokarmowym. Przewlekłe utrzymywanie się tego stanu upośledza wchłanianie składników pokarmowych i w konsekwencji może spowodować  osłabienia, złe samopoczucie, jak również osłabienia systemu immunologicznego, powstaje wiele chorób cywilizacyjnych. Dodatkowa suplementacja  enzymami może przynieść ulgę w wielu dolegliwościach  alergii, astmie,  pozwolić na oczyszczanie organizmu czy dolegliwościach ze  strony układu pokarmowego.

 

Dawkowanie Digestive  Enzymes: 1-2 tabletki dziennie z posiłkiem.

w trakcie posiłków, szczególnie zawierających  ciężkostrawne składniki - mięso, potrawy smażone, grillowane oraz  przy wzdęciach, problemach z układem trawiennym itp.

 

Zawartość: 100 tabletek


Skład:

Nasiona kopru 75 mg

Pankraetyna  75 mg

Kurkuma  37,5 mg

Kwas glutaminowy 25 mg

Pepsyna 17,5 mg

Bromelaina   12,5 mg

Diastaza  10 mg

Proteaza 7,5 mg

Papaina 5 mg

 

Komentarze

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

DIGESTIVE ENZYMES   (100 tabletek)

DIGESTIVE ENZYMES (100 tabletek)

Enzymy zawarte w produkcie są niezbędne w procesie trawienia. Biorą udział w rozkładzie , uwalnianiu białek ,węglowodanów i tłuszczów oraz wchłanianiu witamin, soli mineralnych i aminokwasów.  

Napisz swoją recenzję