News
Enter

 

Oregano oil (30 ml)

Oregano oil  (30 ml)

Oregano oil (30 ml)

Produkt ziołowy o silnych właściwościach odkażających oraz przeciwpasożytniczych. Hamuje rozwój grzybów Candida albicans! Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, ma właściwości przeciwpasożytnicze.

-28,00 zł

114,00 zł

Obniżka!

Opis produktu

W porównaniu z tradycyjnymi formami oregano (przyprawa, suszone ziele), ekstrakt z liści tej rośliny zawiera stężone ilości naturalnych substancji czynnych.


Wskazania i działanie:  Zastosowanie zewnętrzne i wewnętrzne


Ze względu na obecność garbników i związków fenolowych (karwakrol i tymol) wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Spośród wielu cennych właściwości oregano, na szczególne podkreślenie zasługuje działanie przeciwgrzybicze w stosunku do grzyba Candida albicans. Współczesne badania naukowe potwierdzają, że karwakrol – najważniejszy składnik czynny olejku oregano hamuje wzrost Candida albicans, a także wielu bakterii Gram (+) i Gram (-), w tym szczepów opornych na antybiotyki.

Origanum vulgare działa rozkurczająco na mięśnie gładkie oskrzeli (np. alergia wziewna, astma, zapalenie oskrzeli i płuc), jelit (bóle brzucha, wzdęcia), dróg żółciowych i moczowodów (w kamicy żółciowej i nerkowej) oraz na macicę w okresie krwawień miesięcznych.

Ziele lebiodki jest także wykorzystywane w nieżytach górnych dróg oddechowych, kaszlu, ułatwia odkrztuszanie.

W celu przyspieszenia wydalenia śluzu G.P.Małachow poleca - ogrzać głowę dowolnym sposobem (kąpiele i parówki - inhalacje) kilka razy. Do tego celu użyj Oregano Oil 4-5 kropli na szklankę wody stosuj do inhalacji, z letnią wodą do płukania gardła. W formie nierozcieńczonej można stosować do pędzlowania gardła.


Przydatny także w oczyszczaniu ze śluzu zatok przynosowych i czołowych.


Dawkowanie: 

Do użytku wewnętrznego:
4 krople, trzy razy dziennie z niewielką ilością wody.
Można również umieścić kroplę pod językiem, ale należy pamiętać, że olejek, o charakterystycznym, intensywnym smaku, może pobudzić obfite wydzielanie śliny.

 

Zewnętrznie :

- jako znakomity, skuteczny antyseptyk, szczególnie z mydłem do mycia rąk i do inhalacji;

(zmniejszy to ryzyko zagrożenia częstymi w tym okresie infekcjami wirusowymi, a przede wszystkim groźnym H1N1);

- podczas podróży uchroni przed biegunką podróżną i innymi infekcjami;

- zmiany grzybicze, np. zarażone paznokcie, skóra, kąciki ust (drożdżakowate zapalenie kątów ust, czyli tzw. zajady);

- grzybica skóry głowy, łupież – wkroplić do szamponu;

- płukanie gardła - rozcieńczony z wodą (4-5 kropli na szklankę letniej wody) daje znakomite rezultaty, działa odkażająco;

- ukąszenia owadów;

- wzmacniające, relaksujące kąpiele;

- brodawki i pęcherze - nasączyć zmienione chorobowo miejsce, założyć opatrunek;

- grzybica palucha i "stopa atlety" - kroplę olejku umieścić na szczycie każdego paznokcia i rozprowadzić po zajętej okolicy. Wcierać olejek w skórę pomiędzy palcami, by złagodzić problem "stopy atlety". W  ciągu kilku dni nastąpi zauważalna poprawa;

- na dziąsła i zęby - olejek oregano można stosować zamiast pasty do zębów, nakładając kilka kropel na szczoteczkę, można również kilkoma kroplami masować dziąsła, wcierając 1-2 razy dziennie.

Oregano Oil jest znakomity do pielęgnacji ciała. Starożytni Grecy stosowali ten olejek do masażu ciała po kąpieli.

 

Zawartość:
30 ml

Skład:
Ekstrakt z liści oregano (std. 3,5% karwakrolu) – 1 porcja - 13 mg 
Oliwa z oliwek – nośnik

 

Wszystkie składniki OREGANO OIL są wyłącznie pochodzenia naturalnego. Dzięki płynnej formule są wchłaniane szybciej i bardziej skutecznie.

 

 

Komentarze

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Oregano oil  (30 ml)

Oregano oil (30 ml)

Produkt ziołowy o silnych właściwościach odkażających oraz przeciwpasożytniczych. Hamuje rozwój grzybów Candida albicans! Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, ma właściwości przeciwpasożytnicze.

Napisz swoją recenzję